אודות חן

מורה מוסמכת ליוגה. בשנים האחרונות לימדתי יוגה בארץ ובהודו, כיום מלמדת ברוח הטרי יוגה. עוד עלי ועל היוגה ניתן לקרוא כאן.

מנחה מוסמכת להתמקדות (פוקוסינג) מטעם המכון הבינלאומי  בניו- יורק. משלבת בעבודתי את גישתה של אן וייזר קורנל "Inner Relationship Focusing” ואת "התמקדות הגוף השלם” (WBF).
מנחה קבוצות ומלמדת את השיטה, כמו גם מלווה יחידים בתהליכים אישיים.

בעבר הנחתי סדנאות נשימה והתפתחות עם בן-זוגי יניב, ולימדתי עמו קורס להכשרת מטפלים בנשימה במכללת רידמן. כיום מלמדת ב"נביעה – האקדמ-יה העברית של הרוח האוניברסאלית", קורס נשימה במסלול אהבה ומיניות; מייסדת, מרכזת ומלמדת את לימודי ההתמקדות ב"מגד -בית הספר לפסיכותרפיה מתקדמת";
ומלמדת יחד עם יניב ב"תכנית השנתית להכשרת מטפלים בנשימה והתמקדות".

במהלך העשור האחרון לומדת ומתרגלת מדיטציות ממסורות היוגה והבודהיזם. התנועה מהווה חלק בלתי נפרד מחיי. דרכה אני מתחברת אל הגוף, אל המוסיקה, אל הנשיות ואל הרגע. הללו שזורים בתוך עבודתי.

מעל עשור עוסקת גם בהוראת מתמטיקה, במיוחד לתלמידים עם הפרעות קשב וריכוז וקשיי למידה. בעלת תואר ראשון במתמטיקה, אונ’ חיפה, ולימודי תואר שני בפילוסופיה, אוניברסיטת ת”א.

בת זוג ליניב ואמא לצוף ולתהל.

בנימה אישית:
חקירה, נשימה ותנועה הן החוטים מהם שזורה דרכי.
סקרנותי ותשוקתי לחקור את מהותם ומשמעותם של חיי ושל היקום מלווים אותי עוד מימי נעורי. בגיל 20 התחלתי להיחשף לתורות המזרח ולתרגולים רוחניים שפתחו עבורי צוהר לחקירות ולתרגולים שאינם שכלתניים. במקביל, לימודי המתמטיקה באוניברסיטה עוררו בי עניין רב והתלהבות לגבי תיאורים וגילויים שונים של העולם בו אנו חיים, ושל האינסוף. את הסקרנות והעניין הללו ניתבתי בהמשך לימודיי האקדמאיים ללימודי תואר שני ב”פלוסופיה והסטוריה של המדעים והרעיונות”. במהלך השנים הללו קראתי, למדתי ועסקתי רבות גם בפילוסופיה מערבית ומזרחית (-בודהיזם ו”אדוייטה ודנטה”), מה שהוביל אותי למקד את לימודיי בפילוסופיה שעוסקת בחקר מהותנו כבני אנוש. כיום, אני מוצאת ערך רב יותר לחקירה ערה עם אנשים בתוך ארועי החיים, חקירה שנוגעת בהתרחשויות, ולא רק ברעיונות ובתפיסות. התנועה והמחול מהווים חלק מחיי מימי ילדותי ועד היום. לתרגול היוגה נחשפתי לראשונה בשנת 99′ ברישיקש שבהודו, ומאז דרך זו מלווה אותי.
גם את עוצמת הנשימה גיליתי מתוך תרגול היוגה. מה שהוביל אותי להעמיק בלמידה של טכניקות נשימה יוגיות ונשימה מעגלית. לפני מספר שנים, גיליתי את ההתמקדות, ונתגלתה בפני דרך מדהימה שענתה לי בדיוק על מה שחיפשתי. פילוסופיה הנוגעת בחיים עצמם ובאפשרויות הגלומות בהם, כמו גם אמצעי ישיר להתחבר פנימה לאותו מרחב שקט המאפשר ריפוי ותנועה.

מורים שונים, כאלו שבחיים וכאלו שעזבו את גופם, כמו גם חברים יקרים ואהובים, ליוו ומלווים אותי בדרכי, מעוררים אותי בכל פעם מחדש. אני מודה לכולם. תודה אישית למורה יקר ואהוב שמעון בן-אבי, ממנו אני למדה בכל מפגש על ענווה ופתיחה של הלב. לדנה גניהר, מורתי להתמקדות, המעוררת בי השראה גדולה. ולגלן פליש, מורי ל WBF, שמלווה ותומך ברוח כל-כך מקבלת. תודה מיוחדת שמורה להורי מהם אני למדה על נתינה, נתינה ועוד נתינה. לשותפי לחיים יניב, המאפשר צמיחה בלתי מתפשרת בשל מי שהוא, ומעורר בי את נשיותי. לבני האהוב, צוף, המביא לחיי אושר ואהבה אינסופיים, ומלמד אותי בכל יום מחדש מחכמתו. ולבתי התנוקת, תהל, שפורטת על מיתרי לבי ומרגשת אותי עד עמקי נשמתי.

אודות יניב

סגור לתגובות.