אודות חן

מורה מוסמכת ליוגה. בשנים האחרונות לימדתי יוגה בארץ ובהודו, כיום מלמדת ברוח הטרי יוגה. עוד עלי ועל היוגה ניתן לקרוא כאן.

מורה ליוגה ולהתמקדות  עם התמחות בWhole Body Focusing

מנחה מוסמכת להתמקדות (certificated coordinator) מטעם המכון הבינלאומי  בניו- יורק.
מנחה קבוצות ומלמדת דרך זו במסגרות שונות, כולל תהליכי הסמכה. משלבת גישות של מורים אשר סללו דרך משמעותית, בעיקר "Inner Relationship Focusing” ו- "Whole Body Focusing” – דרך אהובה עלי במיוחד.

מלווה יחידים במפגשים ותהליכים אישיים בצמתים משמעותיים בחייהם ובריפוי טראומות בכלואות בגופן (משלבת דרכים סומאטיות מבוססות SE) .

לימדתי וריכזתי במכללות שונות: "רידמן" תל אביב מסלול טיפול גוף-נפש | "רידמן" חיפה מסלול נטורופתיה | "בי"ס לפסיכותרפיה מתקדמת – מגד" | "נביעה – האקדמ-יה העברית של הרוח האוניברסאלית" במסלול אהבה ומניות | "מכללת אורנים" – היחידה ללימודי חוץ (שם מלמדת ומרכזת גם כיום).

לאורך השנים בן זוגי יניב ואני פיתחנו וטיפחנו את תכנית הלימודים של בית הספר "פשטות". כיום ישנו מסלול דו-שנתי, בו אנו ומורים אורחים, מלמדים ומלווים את תלמידנו ב"תכנית השנתית להכשרת מטפלים בנשימה והתמקדות".

לאורך חיי הבוגרים אני לומדת ומתרגלת פרקטיקות ממסורות היוגה והבודהיזם. התנועה מהווה חלק בלתי נפרד מחיי. דרכה אני מתחברת אל הגוף, אל המוסיקה, אל הנשיות ואל הרגע. הללו שזורים בתוך עבודתי.

בחמש השנים האחרונות לימדתי וחינכתי בבי"ס ותיכון דמוקרטי "קשת", שם שזרתי את היוגה וההתמקדות אל תוך העבודה החינוכית עם התלמידים ועם הצוות. כיום אני מנחה מיינדפולנס, פוקוסינג ויוגה בבית הספר ומלווה באופן אישי מורים ותלמידים דרך כלי ההתבוננות.

בנימה אישית:
חקירה, נשימה ותנועה הן החוטים מהם שזורה דרכי.
סקרנותי ותשוקתי לחקור את מהותם ומשמעותם של חיי ושל היקום מלווים אותי עוד מימי נעורי. בגיל 20 התחלתי להיחשף לתורות המזרח ולתרגולים רוחניים שפתחו עבורי צוהר לחקירות ולתרגולים שאינם שכלתניים. במקביל, לימודי המתמטיקה באוניברסיטה עוררו בי עניין רב והתלהבות לגבי תיאורים וגילויים שונים של העולם בו אנו חיים, ושל האינסוף. את הסקרנות והעניין הללו ניתבתי בהמשך לימודיי האקדמאיים ללימודי תואר שני ב”פלוסופיה והסטוריה של המדעים והרעיונות”. במהלך השנים הללו קראתי, למדתי ועסקתי רבות גם בפילוסופיה מערבית ומזרחית (-בודהיזם ו”אדוייטה ודנטה”), מה שהוביל אותי למקד את לימודיי בפילוסופיה שעוסקת בחקר מהותנו כבני אנוש. כיום, אני מוצאת ערך רב יותר לחקירה ערה עם אנשים בתוך ארועי החיים, חקירה שנוגעת בהתרחשויות, ולא רק ברעיונות ובתפיסות. התנועה והמחול מהווים חלק מחיי מימי ילדותי ועד היום. לתרגול היוגה נחשפתי לראשונה בשנת 99′ ברישיקש שבהודו, ומאז דרך זו מלווה אותי.
גם את עוצמת הנשימה גיליתי מתוך תרגול היוגה. מה שהוביל אותי להעמיק בלמידה של טכניקות נשימה יוגיות ונשימה מעגלית. כאשר גיליתי את ההתמקדות, נתגלתה בפני דרך מדהימה שענתה לי בדיוק על מה שחיפשתי. פילוסופיה הנוגעת בחיים עצמם ובאפשרויות הגלומות בהם, כמו גם אמצעי ישיר להתחבר פנימה לאותו מרחב שקט המאפשר ריפוי ותנועה.

מורים יקרים, כאלו שבחיים וכאלו שעזבו את גופם, כמו גם חברים אהובים, ליוו ומלווים אותי בדרכי, מעוררים אותי בכל פעם מחדש. אני מודה לכולם. תודה מיוחדת שמורה להורי מהם אני למדה על נתינה, נתינה ועוד נתינה. לשותפי לחיים יניב, המאפשר צמיחה בלתי מתפשרת בשל מי שהוא, ומעורר בי את נשיותי. לבני האהוב, צוף, המביא לחיי אושר ואהבה אינסופיים, ומלמד אותי בכל יום מחדש מחכמתו. ולבתי תהל, שפורטת על מיתרי לבי ומרגשת אותי עד עמקי נשמתי ברפואתה.

אודות יניב

סגור לתגובות.