בוגרי התכנית ממליצים

1472938_10152162649737962_452529523_n"התמקדות, ריברסינג, פשטות.
שלוש מילים שאומרות כל כך הרבה עבורי..
בשנה האחרונה חיפשתי מסגרת שבה אוכל לנשום ובעקבות המלצה של המורה והחבר רפיק ידידיה הגעתי לבית הספר פשטות והצטרפתי לקורס להכשרת מטפלים. השילוב של ההתמקדות והנשימה הוא הייחוד של בית הספר פשטות. שילוב מנצח וייחודי שאני ממש שמחה שזכיתי להיות חלק כממשיכת הדרך שלו. במהלך הלימודים למדתי להקשיב לגוף ולשוחח איתו ועם מה שהוא מעלה ובאמצעות הנשימה להתחבר למקומות הניסתרים והעמוקים שבי. לנשום אותם ולתת חיות ואוויר לכל מה שעולה בי. הגעתי למקומות עמוקים בתוכי וקיבלתי כלים טיפוליים לריפוי הגוף והנפש. ממליצה לכל אחד  להעניק לעצמו את המתנה הזאת. להעביר אותה הלאה ולהפיץ אותה לאנושות."
גלי חי, זמרת יוצרת ומורה לפיתוח קול,  בוגרת התכנית.

297098_10151456355374033_1833341689_n "כשהתחלתי את התכנית השנתית כבר טיפלתי באנשים, אבל חיפשתי כלים נוספים לעבודה רגשית. כשנרשמתי פגשתי פחד גדול שמא יהיה זה "עוד קורס" שבו אצבור ידע, אך עדיין לא אצליח לבטא את עצמי בכלים החדשים. כבר בערב המבוא התגלתה לי האפשרות להתרחב ולנשום בדיוק במה שעולה – בתוך הפחד ואי הידיעה. עולם חדש נפתח לי.
במהלך שנת הלימודים עברתי שינויים מדהימים בחיי האישיים והמקצועיים. באמצעות הנשימה וההתמקדות למדתי להקשיב בבהירות מה האדם שמולי מבקש, מבעד למילים. רכשתי כלים לטפל באחרים, וגם בעצמי, וזכיתי להצטרף לקהילה מחבקת של אנשים שמה שמחבר ביניהם הוא כוונה עמוקה לאותנטיות, אומץ לפגוש את מה שבפנים ולב פתוח. ריפוי.."
רונית סרברו, מטפלת גוף-נפש, רפלקסולוגית, צמחי-מרפא, בוגרת התכנית.

20140618_194123"קצרה היריעה מלפרט את כל הדברים המדהימים שקרו לי בזכות התהליך שעברתי עם יניב וחן בשנה האחרונה, אז אעשה זאת בקצרה..
השנה הזו לימדה אותי להקשיב לעצמי ולגופי. מאדם שאינו מסוגל להחזיר נוכחות ליותר מכמה דקות, גדלתי לאדם שיכול ורוצה לתמוך וללוות תהליכי התפתחות של אדם אחר.
אני מרגיש הרבה יותר בריא, הן פיזית והן מנטלית, יש לי את היכולת להקשיב לעצמי ולתת לכאב להיות, להגיד את דברו ולהשתחרר. אני שם לב לעצמי ולסביבה הרבה יותר וזאת מתוך מקום של אמת, נוכחות, חמלה ואמפתיה.
בזכות התהליך המופלא שעברתי בשנה זו, חזר לי האור לעיניים והיכולת להרים ראש ולהסתכל על היקום ולאנשים אחרים בעיניים, מבלי להתבייש, ומתוך קבלה אמתית של עצמי.
אני מוקיר תודה ענקית ליניב וחן על הסבלנות והתמיכה האינסופית, על החזון והלמידה, על היכולת להיות שם בצורה כ"כ מדויקת למען האחר והתהליך האישי של כל אחד ואחת.
אני יודע כי הם באים מתוך שליחות ואהבה, וזה מורגש בכל רגע בלימודים, מצאתי שם משפחה רוחנית חמה ותומכת, אשר גם כשאני כבר ויתרתי לעצמי, הם לא ויתרו עלי…
אני ממליץ בלב שלם לכל אדם המעוניין בתהליך של גדילה אישית, הן כמטפל והן לכל המעוניין להתרחב בהוויתו פנימה ובראיית היקום העוטף אותנו. יניב – שוב המון תודה על הכל, אני יודע שזה אינו סוף המסע המשותף אלא רק תחילתו…"
אסף זכאי, מלווה תהליכי מודעות ויצירה עם כלים שמאניים, בוגר התכנית

בר"את חן ויניב הכרתי לפני כמה שנים בסדנה שהעבירו בפסטיבל באדמה, חסרת כל ידע נשאבתי בקלות לתהליך הנשימה, עם ידיים פתוחות ולב רחב הם הכניסו אותי בעדינות למעגל המרפא הזה.
לפני כמה חודשים סיימתי את התכנית השנתית להכשרת מטפלים, בלי שום ציפייה ועם תחושת בטן נכונה נכנסתי לתוך תהליך פנימי קסום, עם קבוצה מכילה ותומכת שהפכה להיות ממש כמו בית ,וקבלה אמתית לכל מה שמגיע, למדתי את עצמי מחדש, נבונה יותר בגוף , קשובה יותר לכל מה שיש בי . תשומת הלב לדברים בי ובסביבה הפכה ממוקדת יותר..
השילוב של הנשימה וההתמקדות מביאות אתם כלי עצמתי לריפוי, אלו כלים שנותנים מקום לרגשות לעלות, למילים לצאת , לקול ולתנועה להשתחרר, ולבטא כל תחושה שמבקשת מקום בנו. לחוות ולחבק את כל מה שמגיע מתוך מקום עדין, קשוב ומכיל..
מתוך ריפוי וחיזוק הכלים משהו קורא להעביר את זה הלאה, לתת לעצמנו מתנה לחיים , מקום של אמת עבורנו. כלי מרפא שמלווה אותנו לא רק בסטודיו, אלא כלי שהופך להיות דרך חיים."
בר ארכהן, רקדנית, בוגרת התכנית

FB_IMG_1440112099547"יניב וחן יקרים,
תודה לכם על המתנה שנתתם לי השנה ותודה לי על שנתתי אותה לעצמי.
הקורס שלכם הפגיש אותי שוב איתי, אבל בצורה שהפתיעה, ריגשה, לימדה, אתגרה ושינתה אותי.
ההחלטה להצטרף לקורס הגיעה ברגע שבו ידעתי שאני רוצה ללמוד ולהתפתח אבל לא כל כך ידעתי למה אני נכנסת.
מהרגע שבו נפגשתי איתכם ועם הקבוצה התחיל תהליך שעכשיו במבט לאחור לכל צעד ולכל מפגש הייתה משמעות ועוד ועוד פתיחה של הלב.
קיבלתי את היכולת להסתכל פנימה, גם לתוכי וגם לעיני אחרים, לקבל את מה שיש ברגע הזה, לקיים מפגש אמתי וכנה עם אנשים, לפתוח את לבי, לנשום לעומק.
לימוד ההתמקדות היה מרתק ומעמיק והשיטה מלווה אותי בחיים שלי כמו עוד איזה חבר שעכשיו הולך איתי לכל מקום ותומך בי.
הנשימה הביאה אותי לעומקים ולמקומות חדשים ומסקרנים ולהמשך תהליך של קבלה עצמית, של מפגש עם מקומות לא פשוטים  אך עם הרבה ריפוי ועוצמה.
אתם מלאי אהבה והאהבה הזו מהדהדת ונותנת כל כך הרבה למי שנמצא איתכם ואני מודה לכם מעומק הלב על כל מה שקיבלתי בזכותכם השנה.
אוהבת
נטע"
נטע ארן רילוב, בוגרת התכנית

סגור לתגובות.