מפגשים עם יניב

כאשר נפגשים לסשן נשימות פרטני אופן הטיפול שונה היות וכל שימת הלב מוקדשת למטופל אחד בלבד. במפגש נרקם קשר אישי, ונוצרת סביבה בטוחה ליצירת תהליך צמיחה תוך התמקדות בנושא או הבעיה עימם מגיע המטופל. "הבעיה" או הסיפור האישי מהווים את חומריי הגלם המושלמים לעבודת הצמיחה ולאו דווקא משהו שצריך לפתור. הנשימה מבליטה ומשקפת בבירור את אשר עלה בשיח ובחקירה שקדמו לנשימה ומעצימה את תהליך החקירה על הנושא עליו עובד המטופל.

לרוב הנשימה חושפת רבדים עמוקים אשר לא עלו בשיח ויש בידה לעקוף את הפעילות השיכלית המוקפת במנגנוניי הגנה רבים. לדוגמא, מטופלת שבתחילת הטיפול בשלב השיח לא חדלה לספר על בעיותיה עם אמה הופתעה לגלות שבזמן הנשימה עלה בעיקר אביה, והצורך כי יכיר בבת שלו היה השורש לבעיות עם האם. הנשימה לוקחת את המטופל לכיוון אחר ושונה לחלוטין מזה שעלה בשיח ופותחת רובד עמוק חדש בטיפול אשר ממנו אפשר להמשיך את השיח.

מתי מפגשים אלו יכולים לסייע לנו?

הטכניקה יעילה להגברת המודעות, הגברת הנוכחות והגברת היכולת להתחבר מחדש למקור קיומינו דרך הנשימה, ומהווה מקור לריפוי במצבים פיזיים ורגשיים שונים:

 ריפוי פיזי

• טיהור הגוף מרעלי תזונה לקויה.
• חיזוק מערכות הגוף ובעיקר המערכת החיסונית.
• ריפוי מחלות ומחלות כרוניות כמו כאביי גב, מיגרנה, אסטמה, בעיות עיכול, דלקות פרקים, בעיות עור.
• בעיות פוריות.

ריפוי ריגשי

• טראומות.
• ניצול מיני.
• מצבי חרדה, מתח ולחץ.
• מחשבות ורגשות מודחקים.
• הפרעות אכילה

עוד כלול בטיפול פרט לנשימה:
אני עובד בעיקר עם עקרונות ההתמקדות באורינטציה תרפויטית. היכולת לקבל את התשובות מהגוף ולייצר עמו דו שיח, מביאים את המפגש לעומק ולמקום חדש שטרם הכיר המטופל. השפה היא בעיקר שימוש בתחושות גוף, רגשות, סמלים ודימויים. המילים במפגש משמשות לחידוד האנרגיה וליכולת המטופל לדבר את הכאב ולא על הכאב.

התהליך מוביל ליצירת מרחב בו חשים מחדש מקום ידוע או רגש מוכר כפי שהוא נחווה כעת ושילוב הנשימה המאפשרת התרחבות בתוך התחושה החדשה מביאים ריפוי מיידי וטרנספורמציה.

בנוסף, נעשה שימוש בטכניקות מגע ושיחרור רייכיאניות, שימוש בקול, צלילים עילאיים, שירה שבוקעת מן הרגע וסודות המוזיקה הסופית העתיקה כערוץ מחבר.

תהליכים מוכוונים

תהליך ליווי ממוקד לפני ארועים בחיים

אירועים המלווים במתח רב בשל חשיבותם, כמו לפני ניתוח, בחינות וקבלת החלטות חשובות.
במצבים אלו, הנשימה יעילה מאוד להפגת מצבי מתח, ומאפשרת להגיע אליהם ממקום שקט ורגוע

מפגשי נשימה זוגיים לפני חתונה

ממקום לא מתוכנן, ומזוגות שנשלחו אלי לפני חתונה, גיליתי מנסיוני את יעילותם של מפגשים אלו.
חתונה – רגע חשוב ומשמעותי בחיי הזוג, אך כל הקודם לו מלווה במתח רב ובארגונים. בני הזוג זקוקים לרגע של עצירה, חזרה לעצמם ולזוגיות, וכן להיזכר לשם מה הם עושים זאת. הנשימה מאפשרת להרגיע את התודעה, ליצור בהירות לאחר שכל המתח שוחרר, להשיב את האינטימיות, ולהגיע לערב ממקום מרוגש אך גם מאוזן.

נשימה במים

לידה הינה אחת החוויות הכי מעצבות בחיינו. דרך הנשימה במים חמים אנו נוגעים במידע חשב מאותה חוויה. סביבה מימית מאפשרת הרפיה עמוקה, טשטוש גבולות הגוף, ומעין חזרה לזיכרון קדום בשלב בו העובר ברחם אימו, לפני צאתו לסביבה "יבשה".

לקריאה מעמיקה ורחבה יותר על אופי הנשימה במים. על "ריברסינג" – כטכניקת נשימה שהתפתחה מתוך חוויה ספונטנית של נשימה במים של ליאונרד אור, מפתח השיטה. על הקשר בין נשימה במים לחוויות הלידה והמוות.
  המשך קריאה כאן

מכתב ממטופלת

"לאיש היקר יניב,
הגעתי לריברסינג לאחר תקופה ארוכה של לחץ נפשי בגלל המרוץ המטורף של החיים…"
המשך

אתם מוזמנים לפנות אליי

שם *
דואר אלקטרוני *
טלפון *
נושא
תוכן ההודעה

סגור לתגובות.