מפגשים עם חן

במפגשים האישיים אני בעצם מאפשרת לאדם לגלות את תהליך ההתמקדות בתוכו. אני מסייעת לו להיות בנוכחות מקבלת ומתרחבת עם כל מה שעולה בו, ולפתח מתוכה אינטראקציה עם היבטים שונים המבקשים להישמע, ולקבל משמעות.

הערך המוסף של המפגש האישי, לעומת מפגשים קבוצתיים, הינו הקשר האינטימי שנוצר ביני לבין האדם הבוחר בי לתמוך בו במסעו האישי. ומכאן, התחושה הבטוחה המאפשרת למקומות עמוקים לעלות במרחב המשותף שנוצר. עם זאת, מתוך אופי התהליך, מפנים האדם בתוכו את יכולת ההכלה וההקשבה לאנרגיית החיים הכמהה להתעורר ולנוע בתוכו וממנו, ומגלה כי הללו חודרות יותר ויותר אל תוך חייו.

qoutes"…כל מפגש הוא אחר , מרתק, מפתיע. מציף דמויות מהעבר, תחושות בגוף, ריחות וצלילים . אין לי מושג לאן יובילו אותי המפגשים האלה. אין לי מושג מה החוויות החדשות בגוף יעשו לחיי , אבל מה שאני כן מרגישה שקורה לי, שאני יותר יציבה עם החיים שלי. ויותר מזה, יותר מפוייסת , נמס כעס של שנים." רחל

מתי מפגשים אלו יכולים לסייע?

כאשר אנו סובלים מכאב כרוני או מבעיה רפואית ומתקשים להתמודד עימה.
כאשר אנו רוצים לפעול אבל מרגישים חסומים או תקועים.
כאשר אנו מתקשים לקבל החלטה.
כאשר אנו מוטרדים או סובלים ממצב רוח ירוד.
כאשר עולים בנו פחדים או חרדות.
במהלך הריון ולקראת לידה.
ובכל פעם בה אנו רוצים להקשיב רגע פנימה, ולמצוא תחושות של שקט ורווחה.

על איכויות המפגש:

כאשר אנו מתמקדים באופן קבוע, אנו לומדים להקשיב לתחושות בגופנו, ולחוש כיצד מצבים שונים בחיינו נחווים באופן מלא בתוכנו. מתוך שהייה עם תחושות אלו הן מתפתחות, משתנות, וכך גם אנו משתנים.

המפגשים האישיים שונים מטיפול פסיכותרפוייתי או פסיכולוגי, במובן זה שמי שמכוון את התהליך ומוביל אותו, הוא גופו של המתמקד בלבד. כך הוא גם לומד לבטוח ביכולת  הטבעית של הגוף להתקדם לעבר ריפוי או פתרון במצבים שונים, אם רק נותנים לו את סוג הנוכחות וההקשבה להן הוא זקוק.

יחד עם זאת, לא תמיד קל לנו להביא ולשמור על סוג זה של נוכחות והקשבה. בייחוד כשאנו מתמודדים עם תחושות ורגשות לא נעימים, שאיננו רוצים בהם. כאן אני תומכת באדם המגיע אלי, ומסייעת לו להכיל גם תחושות ורגשות שלרב הוא מתקשה ליצור עימן קשר אמפאתי, או שהוא אף לא מודע לקיומן. יחד אנו יוצאים למסע, שאט, אט חודר יותר ויותר לתוך חיי המתמקד ומחולל בהם שינוי.

ההתמקדות היא אופטימית. היא מבוססת על עצם הציפייה החיובית לשינוי. היא לא תופסת את האדם כתבנית מקובעת, שאפשר לנתח את צורתו אחת ולתמיד. היא רואה את האדם כתהליך מתמשך של שינוי והתקדמות. ה”בעיות” בתוכך הן אותם החלקים של התהליך שנעצרו, ומטרת ההתמקדות היא לשחרר אותם ולהחזיר את התהליך לידי תנועה. כאשר אתה מתמקד נכונה, אתה לא רק מצפה לשינוי; אתה יוצר שינוי מעצם פעולת ההתמקדות”.
יוג'ין ט. ג’נדלין, מפתח ההתמקדות

ניתן להגיע למפגש יחיד או לתהליך מתמשך, קיימת גם אפשרות דרך סקייפ.

מפגשים פרטניים של יוגה ומפגשים משולבים:

אני גם מלמדת יוגה באופן פרטני. בשיעורים אלו מקבל המתרגל תמיכה פיזית והנחייה אישית בהתאם לצרכיו ויכולותיו. מתוך התרגול האישי שלי, אני מוצאת כי שילוב של עבודה פיזית ואנרגתית זו של תרגול היוגה, מאוד תומכת בתהליכים פנימיים. היא מסייעת להניע אנרגיה תקועה, לפתוח מקומות סגורים ולבסס שורשים המהווים בסיס תומך. כמו גם, תהליך פנימי מסוג זה של ההתמקדות, מסייע לתרגול יוגה ממצב הכרתי רגיש וערני אל הגוף בעת התרגול. יחד השניים מהווים דרך של צמיחה והתפתחות אישית ורוחנית.
המפגשים עצמם יכולים להתקיים באופן נפרד ובלתי תלוי, ויכולים גם להוות מפגש המשלב ושוזר את השניים יחד.

מפגשי התמקדות בתקופת ההריון:

במהלך שני ההריונות שלי נהגתי להתמקד באופן קבוע, מה שתמך בי לאין שעור.
את שני ילדיי ילדתי בלידה טבעית בביתי. המיומנויות שרכשתי של הקשבה עמוקה לגוף, לצרכיו, לאותותיו. והיכולת להישאר עם תחושות ולהתרחב בהן, היו איתי לאורך הלידה עצמה, בכל ציר וציר. ותמכו במסע זה להיות מופלא ומעצים. יכולתי למצוא בתוכי שקט, לא להזדהות עם תחושות כאב, ולהתחבר אל התינוק/ת שבתוכי במסעו/ה החוצה אל העולם.
גם לאורך ההריון התמקדתי עם העובר שבתוכי, חוויה מרגשת במיוחד.
זהו שיתוף מאישה מדהימה שליוויתי בהריון דרך סשנים של התמקדות:
במהלך ההריון שלי נפגשתי עם חן לכמה סשנים של התמקדות. מכל אחד מהמפגשים יצאתי עם חוויה של בהירות, הקלה וחיבור עמוק לרגשות ולאמת שלי. בתקופת הריון, במיוחד הריון ראשון, יש הרבה מאד סימני שאלה וחוסר ודאות, במקביל להצפה של רגשות וזכרונות של הגוף. ההנחיה והליווי של חן נעשית ברכות ובנוכחות מלאה, ומאפשרת לצלול פנימה לנבכי הנפש וההנחיה הפנימית. הליווי של חן עזר לי להתמודד עם פחדים וחששות שקשורים בלידה עצמה ובחיים אחריה. אני רואה בכל אחד מהמפגשים שהיו לי איתה ברכה ומודה לבריאה שהפגישה בינינו. לבי מתמלא בתחושת אהבה כשאני נפגשת איתה. תודה!"
הילה ארי בוסתן, בת 38, זכרון יעקב, מנהלת נביעה – האקדמ>יה העברית של הרוח.

אתם מוזמנים לפנות אליי

שם *
דואר אלקטרוני *
טלפון *
נושא
תוכן ההודעה

 

 

סגור לתגובות.