יוגה

היוגה ואני:
המפגש ההתנסותי הראשון שלי עם היוגה היה בשנת 99' ברישיקש שבהודו. מאז, היוגה נהייתה לחלק בלתי נפרד מחיי ואני נמצאת איתה בדו שיח מתמיד. נוכחתי לדעת כי תרגול מודע עם גופי, תוך כדי שמירה על רצף נשימה מכוונת ומודעת, מביא עמו ניקוי, חיזוק, אנרגייה לחיות וליצור, נוכחות, ריפוי ושקט. המשך

טרי יוגה – האומנות והמדע של יוגה זורמת

טרי יוגה עבורי
התרגולים וההוראה שלי הינם ברוח הטרי יוגה. אני מצאתי כי הזרימה הגלית הייחודית של השיטה, מיטיבה עם גופי, בייחוד עם גבי, ויוצרת יותר חופש במפרקים בכניסה לתוך התנוחות. אך יותר מכל, תחושת הזרימה, והגיוון במעברים שבין התנוחות, הביאה לתרגול שלי תנועה יותר נעימה וחופשיה במרחב, מלווה בתודעה שקטה, והפיחה ביוגה חיים חדשים ויצירתיים.

מהי טרי יוגה?
טרי יוגה הינו תרגול בזרימה, המורכב מרצפים שונים ופועל מתוך עקרונות של: מנוחה בתוך הפעולה, תנועות גליות בעמוד השדרה וצמצום התנועה. קיימות רמות שונות של תרגול (בסיס – רמה 7), המובנות על עקרונות אלו. שלושת הכלים בתרגול הם התנוחות (כולל המעברים ביניהן), הכוונת הנשימה(פרנאימה) והמודרות (תנועות של מחווה עם כפות הידיים והעיניים).בכל רמה, הידע של כל סטודנט לגבי התנוחות והרצפים, כמו גם כוחו, גמישותו ויכולתו לשלוט בנשימתו – גדלים. כאשר אנו מתרגלים מתוך מודעות לכל האספקטים של התרגול (גוף, נשימה ותודעה), תנועת הגוף, הנשימה והמודרות באים כולם בהרמוניה, והזרימה מתרחשת באופן טבעי מבפנים. תרגול יוגה זורם כזה מאפשר לאנרגיה האוניברסאלית (פרנה) לזרום דרכנו ללא מאמץ, וכך אנו עוברים לרמות תודעה גבוהות יותר.

מקור הטרי יוגה:
מייסדת השיטה קלי ריי, יוגיני בעלת הכרה בינלאומית ומעיין השראה לאינספור מתרגלים בארץ ובעולם, קיבלה את רצפי התנוחות והמודרות דרך מדיטציות החל משנת 1980. ידיה החלו לנוע באופן ספונטני דרך מודרות שונות, ותוך כדי החלה לנשום ולנוע לתוך תנוחות יוגיות, מבלי שתרגלה זאת בעבר. מאז היא ייסדה שיטה הבנויה משלבים שונים, וכך הביאה את התרגול להיות נגיש לכולם.כיום, טרי יוגה מלומדת ומתורגלת ביותר מ- 30 מדינות.


ניתן להיכנס לאתר הרשמי של טרי יוגה, לקרוא, לראות סרטונים ולהתרשם:
www.tri yoga.com
לסרטון של קלי ריי מדגימה תרגול

מאמרים באתר – יוגה

שיעורים ברוח הטרי יוגה

בשיעורי היוגה מושם דגש על הנשימה, ועל עקרונות יוגיים המוצעים לחקירה בתחילת התרגול ומושרשים במהלכו.

בימי ו' בבוקר 10:00 – 08:30
בגבעת עדה ב"במרכז", מרכז יוגה קסום.

בימי א' 22:00 – 20:30
בסטודיו "פנימהחוצה", זכרון-יעקב.

לגלריה >> 


חן 3462480 – 052
chen.einhabar@gmail.com

סגור לתגובות.