היוגה ואני

המפגש ההתנסותי הראשון שלי עם היוגה היה בשנת 99' ברישיקש שבהודו. מאז, היוגה נהייתה לחלק בלתי נפרד מחיי ואני נמצאת איתה בדו שיח מתמיד.

נוכחתי לדעת כי תרגול מודע עם גופי, תוך כדי שמירה על רצף נשימה מכוונת ומודעת, מביא עמו ניקוי, חיזוק,
אנרגייה לחיות וליצור, נוכחות, ריפוי ושקט.

במהלך השנים למדתי עם מורים שונים בגישות שונות בישראל ובהודו:

בארץ, עיקר הכשרתי היה אצל שמעון בן אבי, בכיר המורים בארץ בתחום: קורס מורים בן שנתיים בשיטת אשטנגה יוגה ויניאסה;

בהודו למדתי אצל מורים שונים, בינהם:
– סוואמי אצ'יטיאננדה – רישיקש (לימודי מורה תלמיד אישיים יומיומיים)
– יוגה תרפיה אצל ד"ר פרטיק – רישיקש
-קורס המתמקד בפרנאיימה (נשימות) כפי שלימד סוואמי גיטטנדה באננדה אשראם – טאמיל נאדו

לאחרונה התחלתי ללמוד ולתרגל טרי יוגה, מיסודה של קלי ריי- יוגה בזרימה מתמדת השומרת על מצב תודעתי מדיטטבי. את הכשרתי בזרם זה אני רוכשת מקלי ריי ומוריה

היוגה היא עולם ומלואו. כיום, במערב (וכפי שנוכחתי לדעת משהיה ממושכת בהודו – גם שם) "האתה יוגה" (תרגול שעקרו דרך הגוף הפיזי והאנרגטי) היא הזרם המרכזי המתורגל בפועל. בתוך ה"האתה יוגה" ניתן למצוא הרבה מאוד פרקטיקות. אני מאמינה כי על כל אחד ואחת למצוא את הפרקטיקה המתאימה לו/ה על-ידי התנסות והקשבה.
עבורי, דרך היוגה מלווה בחקירה תמידית המעלה סמני שאלה. זוהי דרך חיה שמגלה עצמה שוב ושוב בכל מפגש.

על אופי השיעורים:
השיעורים שאני מעבירה אינם נפרדים מהמסע שלי, ועל כן ההוראה באה מתוך התרגול האישי שלי, שאינו 'מחוייב' לזרם ספציפי, ומכיל בתוכו את כל אשר הופנם מלימודיי השונים. יחד עם זאת, מאז הכרותי עם זרם ה"טרי יוגה" התרגול, וכך גם הלימוד שלי מושפעים עמוקות מדרך זו.
הנוכחים בשיעור הם העומדים לנגד עיני, ועל כן אני מנסה להביא כמה שיותר נוכחות, הקשבה ורגישות, כך שתהיה התאמה בין אופי השיעור לבין מה שמביאה עימה הקבוצה.

במהלך השיעור אנו עובדים עם גופנו, הכרתנו והגשר בינהם: הנשימה.
הכלים שלנו הם: אסנות (תנוחות), פרנאימה (תרגילי נשימה אשר משלבים עבודה עם אנרגיות עדינות), ומדיטציות (התבוננות, הרפיה ומדיטציות אקטיביות).
כאשר אנו מביאים מודעות לתרגול, אנו יכולים להשתמש בנשימה על מנת להזרים פרנה (אנרגית חיים) דרכנו ובתנוחות – על מנת לנתבה דרך ערוצים שונים בגופנו.

בזמן שאנו שוהים בתנוחה, יש לנו הזדמנות להרפות ולנוח גם במנח גוף מורכב יותר מאלו שאנו רגילים להם בחיי היומיום. אנו לומדים, תוך כדי תרגול, לפעול מתוך אי מאמץ. לחפש את השקט בתוך העשייה ולהתבונן.
בין התנוחות אנו שומרים על זרימה (על-ידי נשימה, מעברים מונחים ושימת לב ) אשר מחברת כל תנוחה ותנועה, ויוצרת המשכיות של התרגול ושל מצב ההכרה.

תרגול היוגה ממלא את הגוף באנרגיה מחודשת, הוא בונה ומחזק אותנו מבפנים. משום כך אני רואה חשיבות רבה בלתעל אנרגיה זו למצב תודעתי רחב יותר. זאת אנו עושים על-ידי סיום כל שיעור בהרפיה, אשר מאפשרת לנו לשחרר כל היאחזות בהישג אישי או באי השגתו, ובגישה מודרכת המכוונת לפתיחת הלב כלפי אחרים וכלפי עצמנו.

לאלו מכם המעוניינים, אתם מוזמנים באהבה לבוא ולחלוק תרגול נפלא זה ביחד.

חזרה ליוגה

עזר ליוגה 

 

סגור לתגובות.