ספר אורחים

"לחן ויניב היקרים…החוויה אתכם ביער עוד מהדהדת בי..הזכרתם לי כמה זה פשוט,בעצם… נזכרתי כשאני נתמכת,ומקשיבה,הריפוי פשוט קורה…כל זה לא היה קורה אילולא המרחב המאפשר שיצרתם..מרחב של הקשבה,בפשטות,עם הרבה לב ואהבה..מרחב של בהירות, כזו שצמאתי לה הרבה זמן…השילוב בין ההתמקדות לנשימה פשוט כל כך מדויק. ואתה כאלה מהממים. שמחה להכיר עוד,ושמחה להמליץ לכל מי שרוצה באמת להעניק מתנה לעצמו. אוהבת, אלינה"

"חן יקרה, התמקדות היא טכניקה נפלאה, אך לא קל להסבירה. כשאת עשית זאת בקורס האחרון, בכל כך הרבה שלוה ונעימות, המשתתפים ידעו להשתמש בה אחרי מפגש או שניים. בכל שיעור במשך הקורס הידע התרחב והעמיק בטבעיות רבה.

השילוב של מספר שיעורים וסדנת נשימות והתמקדות עם יניב העצים את החויה והעמיק אותה עוד יותר.

הערכתי במיוחד את ההתעקשות שלך להכנס לעומק בכל בעיה שהתעוררה בהתמקדות ולא להרפות עד שהכל הובן ונחוה.
הרגשתי שהשעורים שלך הם אי של שקט, חוכמה ואהבה שזרמה ממך.
תודה על הכל' עליסה"

שיתוף אישי מהלב על טיפול בנשימה

 "קבלתי הרבה. שקט. מרחב שקט ומאפשר. ויחד עם זאת – עמוק, רחב, מתפתח, מזין. הבנה, עדינות, כבוד למרחב האישי. קבלתי אבני יסוד של דרך התבוננות, התיידדות עם גופי – עם מרחב שלעתים יכול להחוות זר, מנוכר. קבלתי את היכולת לנוח עם מה שקיים בי. לחוות כמו בית את עצמי. הייתה אוירה נעימה, מאפשרת, מקבלת ומוגנת."
משתתפת מסדנת סופ"ש של התמקדות

"שמי רחל , גרה בת"א , בת 56 , רווקה, בת אמצעית למשפחה בת 5 ילדים.
מגיל 29 אני בטיפול פסיכולוגי . עם הפסקות . תחילה עם מטפל 1/2 3 שנים, אח"כ עם מטפל אחר שנתיים.
לאחר הפסקה ממושכת עברתי למטפלת אישה, לטיפול ממושך של כמה שנים עם הפסקות.

בטיפול הפסיכולוגי לאורך השנים רכשתי כלים לפלס את דרכי בחיים. עלי לציין שבתחילת הטיפול הראשון ניתקתי את הקשר עם כל המשפחה שלי. לאחר מות אבי יצרתי קשר מחודש עם אימי, ולאחר מותה שוב נותק הקשר השפחתי.
למרות שהרגשתי שהטיפול הפסיכולוגי מקדם אותי , חשתי תסכול עמוק . ההרגשה היתה שהטיפול הפסיכולוגי מוגבל ולא עוזר לי בהתמודדות עם חוויות קשות בילדותי .
יותר ויותר הבנתי שהעבר מקשה עלי לפלס את דרכי בחיים. בעצת חברה בחרתי לחצות קווים . גם אני הרציונלית הנבונה והאחראית בחרתי לנסות טיפול אחר.
התחלתי עם יניב קקון , טיפול בנשימות.  את הטיפול התחלתי בתוך ה30 למות אמא שלי , ממה נפרדתי באהבה וסליחה. הטיפול היה תוסס מטלטל ולא פשוט , וכל הזמן שאלתי את עצמי איך לא נגעתי בחלקים אלה של אישיותי וזכרונות ילדותי בטיפול פסיכולוגי.
במרחק של זמן נראה שעיקר העבודה בנשימה היתה ללמוד לא להיאחז. להיות חשופה יותר לחיים, להיפרד מהרגלים נוקשים. והמתנה הגדולה, פחות ופחות כעסים.
לאחר תקופה, יניב שהרגיש שאנחנו מדשדשים בטיפול המליץ לעבור להתמקדות , וכך התחיל מפגש מרתק עדין ומרגש .

המפגש עם חן מתחיל בשיחה קצרה בעיקר על מה אנחנו רוצות לעבוד.
אני מודה שאני לא ממש מקדישה מחשבה על מה נעבוד, ומשאירה את זה לבירור במפגש. אנחנו מנהלות שיחה קצרה על תחושות מחשבות, וחן ברגישות ודיוק דגה מהשיחה כיוון. חן מציעה נושא לפעמים זה מתאים לי ולפעמים ממשיכים לברר עד לתחושה שזה מתאים.
הבירור עצמו עם חן הוא חוויה חדשה עבורי . אני ידועה כרגזנית לא קטנה כשאני לא מצליחה להבהיר תחושה או קושי. אני מאוד מתוסכלת ואומללה על שאני לא קריאה, והנה חן, בחיפוש עדין, מציעה דרך לבירור יחד.

ואז אני מתכנסת לתוך שקט וממתינה. הלא יאמן קורה. מתחילות לעלות תמונות ילדות , בעיקר תמונות נשכחות של ילדותי. דמויות ששכחתי , שכנים דודים מנהל בית ספר. המפליא שלא רק הדמויות צפות, אלא גם תחושות. למשל מנהל בי"יס יסודי. ההליכה שלו, החולצה הלבנה והמגוהצת והזיעה. עגלי זיעה בפנים שלו, גם אני התחלתי להזיע. מצאתי את עצמי מטיילת בעקבותיו בפרוזדור בי"ס . בעבר מנהל בי"ס היה מפחיד, מטיל אימה. וכאן, במפגש עם חן, טיילתי בעקבותיו כאדם בוגר. טיול של סקרנות ללא פחד. מצאתי את עצמי מתבוננת במנהל בפרוזדור בית הספר כשהגוף שלי חווה את המפגש אחרת. בלי ההתכווצויות של פחד, בלי הרעד, אלא בנינוחות בוגרת.

כל מפגש הוא אחר , מרתק, מפתיע. מציף דמויות מהעבר, תחושות בגוף, ריחות וצלילים . אין לי מושג לאן יובילו אותי המפגשים האלה. אין לי מושג מה החוויות החדשות בגוף יעשו לחיי , אבל מה שאני כן מרגישה שקורה לי, שאני יותר יציבה עם החיים שלי. ויותר מזה, יותר מפוייסת , נמס כעס של שנים."

"שלום יניב היקר!
ראשית רציתי להודות לך על קורס נפלא. מבחינתי הקורס היה מסע מרתק ועוצמתי פנימה. חלק מהנושאים שהבאת לקורס עסקו ממש בעניינים שאני מוצאת בהם קושי בחיי או מתעסקת בהם ממש עכשיו. בעיקר נושא אהבה ואמון,כך שלי זה היה עוד נדבך או תמיכה משמעותיים מאוד במסע החיים שלי לגילוי,צמיחה,פתיחות,תובנות ושחרור מחשיבה או רגשות כובלים. בחוויה שלי הנשימה היא ניקוי עמוק לגוף ולנשמה,כלי שמצליח לפרק שריון או קיבעון ולפתוח אותך למשהו חדש ורענן.

שמתי לב שככל שהתקדמנו בקורס הנשימה נהפכה להיות מעודנת יותר ושקטה,כאשר החוויה העוצמתית ביותר לכך קרתה במפגש האחרון.

תודה על ההדרכה,הידע,הנוכחות,הרגישות, התמיכה, השמחה והתשוקה שבה אתה מעביר את החומר.
תודה מכל הלב"
אסתי

“התמקדות- פשוט להיות במקום
התמקדות בשבילי היא הייכולת ליצור קשר עם רבדים עמוקים הקיימים בי. צדדים שלרוב נחבאים מהמודע. הכלים שרכשתי בלימודי ההתמקדות משמשים אותי על בסיס יומיומי, עוזרים לי להשיל את התגובות ההתנגדויות הרגילות שלי, ומאפשרים לי לשמוע ולחוש את אותן התחושות שקיימות מתחת לפני המים… זה יוצר אצלי שינוי בדיאלוג עם אנשים אחרים, יוצר אצלי מרחב חדש, ומאפשר להקשיב טוב יותר לאנשים, ואולי אף לעזור להם עם כיוונון עדין- להעיז להסתכל פנימה…

לאחר כמעט כל תהליך התמקדות היתה בגופי תחושה של איחוד, משהו הרמוני, נטול מחלוקות, דווקא מתוך ההסכמה לשמוע ולבטא את כל הצדדים הקיימים בי, נוצרו הבנות וראייה רחבה יותר של עצמי- וכל הסובב אותי"
משתתפת בקורס התמקדות

"לכל אוהבי החיים, אוהבי העשייה וסופגי הנאה מהתמודדות באתגרים, שלום.

התחושה של השליטה היא נפלאה, ובתוכנו אנחנו יודעים שאנחנו לא מוכנים לוותר עליה.
כך גם אני. אבל במילים, אני לא מקמצת ואומרת "אני לא פריקית של שליטה" לפעמים אני אפילו אומרת "אני מוכנה לוותר עליה".
וכך הגעתי לסדנת הנשימות של יניב.
השתתפתי במפגש הראשון שהסתיים מצידי בביקורתיות ובשיפוטיות. ובכל זאת הגעתי למפגש השני וגם השלישי.
על השליטה לא ויתרתי, אבל יצאתי עם מנות גדושות של חום ואהבה,טכניקות נשימה, מעטפת תומכת ומאפשרת.
וכך, הגעתי סקפטית גם למפגש הרביעי.
יניב בדרכו הברורה והמנוסה, ממשיך בשלו "כל הרגשה היא טובה". הוא מאמין שאם אתה שיפוטי-זה טוב, ואם אתה פתוח-זה טוב ואם אתה סגור-זה גם טוב. אז מה הרעיון?
תיהיה נוכח למה שאתה. תתבונן בהוויה שלך.
תבחין איפה אתה, מה אתה מרגיש ומה עובר אצלך.
אל תלחם בזה. תקבל את זה. תקבל את עצמך.
ליניב יש אג'נדה מעניינת על החיים, הוא מעביר את המסרים שלו בדרכים מגוונות, במוזיקה ובמילים בנגיעות וטלטולים, מלווה בצוות נפלא בשם אידית ושחף, עם אנרגיות מדהימות ומגע מרפא, והוציאו אותי מהמפגש הרביעי ללא מילים.
ללא ביקורת.
ללא מחשבות וחישובים.
שקטה אבל מלאה.
רגועה בתדר חדש, לא מוכר לי.
אני חושבת שכך נראה ויתור על שליטה.
לסופגי הנאות מהתמודדות באתגרים- נסו ותהנו"

א. תל-אביב, משתתפת בקבוצת תהליך עומק

"לאיש היקר יניב,

הגעתי לריברסינג לאחר תקופה ארוכה של לחץ נפשי בגלל המרוץ המטורף של החיים.
לא הייתי מודעת כמה רגישויות היו חנוקים בתוכי כי לא היה לי זמן לעצור! כי הייתי "חייבת"
להיות חזקה,מועילה,מצליחה,תומכת,מגשרת,מטפלת ומדריכה לכל הסובבים אותי. את עצמי שכחתי.
באתי בלי ציפיות ועם הרבה ספקות. הגעתי עם כעס,עצב,כאבים ,דכדוך עמוק,חסימה מוחלטת לעולם והיסטוריה ארוכה של אישפוזים ומחלות.
הייתי בטיפול אחד על אחד עם יניב "המגניב" מה שאיפשר יחס מאוד אישי המלווה בחום, אהבה, תמיכה, הקשבה, חיוך וחיבוק. עם התקדמות הפגישות לאט לאט העצב והכעס התנקו ויצאו, הכאבים פחתו והשמחה החלה למלא את הגוף והלב. האופטימיות חזרה לשכון בנפשי ופתאום כל העולם נפתח אלי והדכדוך נעלם, ואת מקומו תפסו הכרויות וחברויות חדשות.

אני יוצאת מפה עם "הפלא" שרכשתי – נשימות מעגליות ועם אמון בדרך החדשה שנפתחה בפני ותוביל אותי למחוזות של שמחה,בריאות,אהבה,עשיה ופתיחות לעולם.

על כל אלה אומרת אני תודה (איני מוצאת מילה גדולה יותר) מקרב לב."
חיה, יועצת פיננסית

הקורס היה עבורי תהליך ריפוי. הגעתי בתקופה הקשה בחיי, עברתי תהליך מדהים, שחררתי כעס. הרשתי לעצמי להביע כאב, ובעצם זה אפשרתי לעצמי להתאבל. הכאב עדיין קיים אך אני מרשה לו להיות. גם הכעס, אבל בעוצמה אחרת. תודה שהיית בשבילי, בהקשבה, ברגישות ובהרבה אהבה, אפשרת לי להעיז. אני יוצאת הרבה יותר חזקה ובטוחה בדרך"

על סדנא בהנחייה משותפת:

“קודם כל מילה על הזוג שמעביר את הסשן.

יניב פשוט כובש ונגע לי ישר בלב, ואשתו המדהימה, חן, היא סוג של פיה. לאורך כל הזמן הם מרחפים בחדר, תומכים, מכוונים, מעודדים ובגדול פשוט גורמים לקסם לקרות.

הסשן הראשון שנשמתי היה אחד על אחד עם יניב. הגוף עף, אבל התודעה נותרה מאד בקרקע. כל הזמן בחנתי את עצמי, ניתחתי, לא הצלחתי להרפות… זה היה לא קל בכלל. עלו דברים, אבל ערפל סמיך כיסה עליהם. סיימתי את הסשן מותשת, די עמוסה ובעיקר נורא נורא סקרנית. קלטתי שפגשתי פה דחפור-על לחפירות בעצמי.

הפעם השניה היתה קבוצה בנושא משפחה. הפעם הנשימה הביאה אותי לשיאים רגשיים ושיחררה דברים מופלאים. פתאום הכרתי בתוכי דברים שישבו שם בשקט ורק חיכו להזדמנות לספר לי על עצמם. בעיקר קלטתי כמה אני אוהבת את המשפחה שלי. האנרגיה של הקבוצה היתה אדירה וממש עזרה לי לאפשר לדברים לעלות. במשך כל התהליך נשמתי אהבה. היא פגשה את העצב שבי, את הקשיים, את התקווה והציפיה. סיימתי את הסשן כל כך נרגשת שפשוט זלגו לי דמעות של אושר.

ויניב וחן התרגשו איתי ובכך הוציאו ממני עוד דמעות..

זאת חוויה חזקה מכל דבר שעשיתי בעבר בנסיון להבין את עצמי יותר.

אין ספק שדבר כל כך עוצמתי דורש מנחים חזקים שיצליחו לנהל את העניינים ותוך כדי כך לעבור עם כל אחד בקבוצה את החגיגה הרגשית הפרטית שלו. חן ויניב היו בשבילי המלאכים הנכונים, במקום הנכון ובזמן הנכון.

הלוואי שיהיו לי עוד הזדמנויות לנשום איתם.”

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *