3 דרכים פשוטות להשתמש בנשימה / יניב קקון

3 דרכים פשוטות להשתמש בנשימה לשנות את החיים:

נתקלתי כמה פעמים בבקשות לכתוב טיפים על איך לעבוד עם נשימה ותמיד זה העלה בי התנגדות. אז החלטתי לא לכתוב טיפ אבל כן לחשוף אתכם ל-3 דרכים עקריות ושונות אחת מן השנייה לעבוד עם הנשימה ואם תרצו זה יהיה הטיפ הראשון שאני כותב בחיי מאז נחשפתי לדרך זו.

שחרור מתחים: זו אולי הדרך הכי פופולארית שאנו מכירים מהפסטיבלים. לנשום מתוך כוונה לשחרר קול , לשחרר תנועה בגוף, לשחרר בכי תקוע, או צחוק …בעבודת נשימה זו אנו נושמים נשימה מואצת, עמוקה ומהירה כאשר הכוונה ושימת הלב היא להוציא החוצה את מה שנמצא בפנים בזמן הנשיפה. כאן בעיני הדגש הוא על הוצאת האוויר.

להתרחב בתוך רגש/תחושה:  עבודה מסוג זה שכיחה אצלי בקליניקה. הפוקוס הוא להכניס אוויר כדי להתרחב. כאשר אני מייצר נוכחות עם מקום בתוכי, דרך הכלים של ה"התמקדות" ודרך דיאלוג עם תחושות בגוף, יכול לעלות זכרון, תמונה, רגש או תחושה פיזית ואז, מה שהנשימה עושה במקרה זה, היא מסייעת לי להתרחב ולתת מקום למה שעלה מתוך הנוכחות. זו אולי אחת הדרכים הכי יעילות לעבודה עם נשימה. וזה כי, לדוגמא: כאשר אני מסכים להתרחב בתוך הכאב, מיד לאחר מכן יעלה מקום חיובי, מקום שמחובר לאנרגיית החיים. זו תהיה נשימה שבה החזה ובעיקר הסרעפת פעילים, כאשר הנשימה אינה בהכרח מואצת ועמוקה, בכדי שהדעת לא תוסח ותתפזר. ובכל רגע נתון אני מודע למה מתרחש בתוכי. כאן הדגש הוא דווקא על הכנסת האוויר.

מפגשי נשימה עם יניב

לנשום כדי להוליך כוונה/מחשבה חיובית:  כאן אנו בוחרים להזין את הגוף, את תאי הגוף, במידע חיובי, במסר שבו אני רוצה. זה יכול להיות לנשום כוונה שאומרת "אני אדם בריא" או "יש לי כל מה שאני זקוק לו" . נשימה זו גם היא אינה מואצת ומהירה ואין בה קטרזיס כמו באופן הנשימה הראשון. זו נשימה רכה שקטה תוך שילוב דמיון מודרך המסייע להולכת המסר.

אפשר לומר שאם באופן הנשימה הראשון הנשימה היא כלי לשחרור, בשני הנשימה היא כלי להתרחבות, אז כאן היא כלי להובלת מידע/מסר.

וכעת תבחרו אתם למה אתם זקוקים.

סגור לתגובות.