נוכחים ביחד – סדנת העמקה ב Wholebody Focusing

qoutes"התמקדות היא לא תהליך נפשי פנימי העומד מנגד לתחום הבין אישי. הבחנה כזו מפספסת את העובדה שאנו חיים במצבים ובמערכות היחסים שלנו עם אחרים, ושאנחנו חיים את היחסים שלנו  בגוף. מה אנחנו מגלים כאשר אנו מתמקדים? האם זה לא האופן בו אנו חיים בעולם ברגע זה ממש?"  יוג'ין ג'נדלין, מתוך Focusing-Oriented Psychotherapy

arrow   סדנת סוף שבוע למתמקדים  20-22/11/14    המשך קריאה

Hummingbirds mating danceבהתמקדות עם הגוף השלם, יש חשיבות רבה לתמיכה בנוכחות של המתמקד ולהחזקה של המרחב המשותף. במפגש שלנו עם האחר (או אחרים) נוצר שדה משותף המשפיע על הנוכחים בו ומושפע מהם, בין אם אנו מודעים לכך או לא. בסדנה נחקור כיצד אנו יכולים להביא את הנוכחות שלנו באופן כזה שתומך במתמקד ומרחיב את האפשרויות שלו בתהליך.

arrowעיקר הסדנה (בשישי ובשבת) מתאים למתמקדים שכבר הכירו את העבודה עם הגוף השלם. למי שעוד לא הכיר, יהיה מבוא ביום חמישי שיזמין אתכם לתהליך ויאפשר לכם להכיר את היסודות   ודרך העבודה.

 חמישי אחה"צ – מבוא להתמקדות עם הגוף השלם (Wholebody Focusing)

נכיר ונחווה את התמקדות עם הגוף השלם, תוך דגש על נוכחות מתוך קרקוע (Grounded Presence). המבוא יכלול שיחה, תרגול קבוצתי, הדגמה והתמקדות בזוגות.

עוד על התמקדות עם הגוף השלם

שישי-שבת – נוכחות משותפת (Co-Presencing) בתהליך ההתמקדות

נחקור לעומק את הנוכחות שלנו יחד במרחב – הנוכחות שלנו עם הגוף השלם, עם הסביבה, עם האחר.

נתנסה בדרכים בהן אנו יכולים להיעזר באחר, מה משתנה עבורנו בתהליך כאשר אנו מאפשרים לעצמינו לבקש, להיפתח, איך הנוכחות של האחר יכולה לתרום לתהליך ולהניע אותו.

נתרגל נוכחות מקורקעת במרחב המשותף (Grounded co-presencing). נלמד כיצד אנו יכולים להרחיב את התמיכה שלנו בתהליך בעזרת הקשבה מהגוף השלם (Felt Connection) ואיך אפשר להשתמש בהצעות, הזמנות, מגע ועוד בתהליך.

נתרגל דרך שיחה, הדגמות, תרגול בקבוצה והרבה התמקדויות, בזוגות ובשלשות.

arrow הסדנה מתאימה במיוחד למטפלים ולכל מי שעובד עם אנשים בשיטת ההתמקדות.

 arrowהסדנה תתקיים ב"מרכז ליבה" בקיבוץ חוקוק שליד הכינרת, בתאריכים 20-22 לנובמבר, מחמישי בשעה 16:00 עד מוצ"ש.

71על בועז יכין: פגשתי בשיטת ההתמקדות בשנה האחרונה של לימודי פסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן, והיא הפכה למרכז הגישה הטיפולית. המשכתי להסמכה בתרפיה מבוססת התמקדות (FOT) בהנחיית ליאורה בר נתן, ובשנים האחרונות למדתי התמקדות עם הגוף השלם עם גלן פלייש, בסדנאות שלו בארץ ובעבודה אישית.

כמו כן אני מלמד יוגה מזה קרוב לעשור, בדגש על תרפיית יוגה והתאמה אישית של התרגול לאדם.

IMG_3265על חן עין-הבר: את לימודי ההתמקדות התחלתי דרך גישתה של אן וייזר קורנל inner relationship focusing, כשפגשתי בגלן פליש הוא פתח לי מרחב נוסף ומשמעותי דרך ה- WBF. מאז המשכתי תהליכי הסמכה בשתי הגישות. כיום מלמדת ומלווה אנשים בדרך זו. בנוסף, מלמדת יחד עם בן זוגי בתכנית ההכשרה שלנו למטפלים בנשימה והתמקדות.

כמו כן מורה מוסמכת ליוגה מזה עשור. מתרגלת ומלמדת ברוח הטרי יוגה.

בעלת תואר ראשון במתמטיקה ולימודי תואר שני בפילוסופיה, בימים אלו גם מלמדת ומחנכת בבית ספר דמוקרטי.

textbreak

מחיר הרשמה מוקדמת, עד 10.11: סופ"ש בלבד 690 ש"ח. סדנה מלאה מיום חמישי 890 ש"ח.

 לאחר מכן: סופ"ש בלבד 770 ש"ח. סופ"ש כולל מבוא להתמקדות עם הגוף השלם 970 ש"ח.

 המחיר כולל לינה בחדרים וארוחות צמחוניות.

 לפרטים והרשמה ניתן ליצור קשר עם נינה 054-4520324

סגור לתגובות.