סדנת נשימה ומוזיקה חיה בטבעון 19.12.14

ribersing

סדנת נשימה ייחודית בהנחיית יניב קקון ויורם ארנון, בליווי מוזיקה מן המסורת הסופית

הנשימה מזמינה אותנו להתרחב בתוך תחושותינו, רגשותינו, אמונותינו; לתת מקום ולארח את כל מה שעולה בנו; לשחרר, להרפות ולהתמסר להוויה.

הנשימה משחררת מתחים, לחצים ומחשבות שליליות, ומפנה מקום לאפשרויות חדשות. כשאנו נושמים, אנחנו מזרימים לגופנו אנרגיית חיים, מחדשים רקמות פגועות, מסלקים רעלים ומכוונים מחדש את כל מערכות הגוף.

נשימה ומוזיקה הנן כלים רבי עוצמה ששימשו לריפוי והגשמה רוחנית במסורות עתיקות. הן מסייעות לנו להיזכר בשורש קיומנו ולהתחבר למקור נביעת היצירה שבתוכנו.

slider_23

במפגש נעזר בכלים מרפאים מתוך המסורת הסוּפית, וכן נניע אנרגיות בגופנו ונעורר את צ'קרות הגרון והלב. נשתמש באיכות הנשימה המעגלית כדי להרחיב את תודעתנו, בזמן שהמוזיקה תחדור ותפרק מחסומים ודפוסים לא נחוצים בגופנו.

ומתוך המקום הריק אליו מביאה הנשימה, נתחבר כל אחד ואחת לקול ולצליל האישיים שלו, כדי לכוון ולאזן את גופנו. כל משתתף מביא את קולו ולוקח חלק ביצירה הרמונית משותפת.

 יניב קקון – יזם, הקים ומפעיל מזה חמש שנים, יחד עם בת זוגו חן עין הבר, את "פשטות – התכנית הישראלית להכשרת מטפלים בנשימה בשילוב התמקדות", אשר הכשירה עד כה עשרות מטפלים בתחום. בעשור האחרון לימד נשימה במגמה ללימודי פסיכותרפיה ב"מכללת רידמן". מלווה אנשים בצמיחה אישית מתוך קושי. מוזיקאי, אמן "נאי" (חליל תורכי), חוקר ומתרגל את תורת המקאם התורכי והמוזיקה הסוּפית ככלי לאלתור וליצירה ברגע.

 יורם ארנון – נגן עוּד, אתנומוזיקולוג, מלחין ומורה; בוגר האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים והאוניברסיטה הטכנית של איסטנבול. במשך ארבע שנים חי ולמד באיסטנבול, שם התמחה במוזיקה תורכית קלאסית-עות'מאנית וניגן עם הרכבים של מוזיקה סוּפית תורכית. למד עם מורים ונגנים מהמובילים בארץ ובתורכיה. מנגן, חוקר ומלמד מוזיקה תורכית קלאסית, עממית וסוּפית. מופיע לבד ובהרכבים שונים ומעביר סדנאות בנושא המוזיקה מן המזרח, והמוזיקה העות'מאנית בפרט.

 הסדנה תתקיים ביום שישי ה-19 בדצמבר, בין השעות 10:30 ל-13:30, בסטודיו "מולהיוגה", החורש 5, קרית טבעון.

 המחיר: 100 ש"ח בהרשמה מראש. 120 ש"ח ביום האירוע.

 הרשמה בטלפון: יורם 0546365922  יניב 052-3918483 או בטופס קשר:

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

טלפון (חובה)

נושא

סגור לתגובות.