לימודי התמקדות (Focusing) ככלי תומך במסעות

"בעיות אנושיות מבוססות מעצם טבען על כך שכולנו ביסודו של דבר אחראים לעצמנו. אין סמכות שיכולה לפתור את בעיותינו או לומר לנו כיצד לחיות"

כאשר אנו יוצאים למסע רוחני אנו חווים לעתים חוויות קיצוניות, לעתים מעורפלות, הרחבת חושים ותודעה חדשה ולא מוכרת. אנו רוצים להיות מסוגלים להיות בקשר עם מה שמופיע באופן כזה שנוכל להישאר עמו, גם אם הוא חדש ולא ידוע. לעתים הכלי שלנו אינו רחב ויציב מספיק כדי להכיל את גודל החוויה או האינפורמציה שעלתה בה, ואנו חווים התפרקות או הצפה.

בהעדר ליווי נכון, לא תמיד אנו יודעים כיצד להבין ולהכיל את החוויות החדשות שהגיעו אל פתחנו. לעתים אנו חווים קושי או פער בין החוויות לבין ההטמעה שלהן אל תוך תבניות ודפוסים חדשים בהתנהלות שלנו בתוך החיים. ההתמקדות מסייעת לנו לטפח את התפניות שאנו חווים במסע, ועוזרת בהבנה,עיבוד, והטמעה של חוויות אלו.

ההתמקדות הינה פרקטיקה- דרך- מיומנות, המאפשרת לנו לפתח ולבסס נוכחות רחבה, ערה, לא שיפוטית וחומלת ממנה אנו יוצרים קשר עם מה שמעורפל ומתהווה מתחת לרגשות ולמחשבות המופיעים על פני המודעות שלנו. מיומנות המסייעת לנו להשתמש בהכוונה של הגוף עצמו אל עבר ריפוי והנעה קדימה של מקומות שנעצרו בתוכנו.

כאשר אנו תומכים באדם במסעו, אנו רוצים לסייע לו להיפתח ולהסכים למה שמגיע, להחזיק בנוכחותו ועבורו מרחב מכיל ורחב דיו, בו אפשר לעבור דרך שערי הגוף והתודעה. לצורך זה עלינו להיות בעצמינו רחבים ויציבים מספיק, לבסס בעצמינו נוכחות ערה, מקבלת ובטוחה כדי שנוכל לתקשר ולהנגיש לו בבהירות אינפורמציה שעולה.

בקורס הזה אנו:
• נלמד את פרקטיקת ההתמקדות, שהינה גם פילוסופיה ותפיסה הרואה את האדם כתהליך ולא כפתולוגיה

• נבין כיצד להיעזר בדרך זו כנוכחות תומכת בתוך המסעות השונים

• נלמד כיצד לשלב כלי עדין, עצמתי ומדויק זה בתהליכי אינטגרציה

את הקורס מנחה חן עין-הבר

איפה: הקורס מתקיים במרחב נעים ואינטימי בקריית טבעון, רחוב יערה 29
מתי: ימי שני 9:30-12:30, החל מה- 6.1.20
אורך: 12 מפגשים שבועיים + סשן התמקדות אישי
עלות: 2,160 שח ללימוד + 200 שח לסשן

לאירוע בפייסבוק כאן 

עוד על התמקדות כאן

סגור לתגובות.