אודות פשטות

על בית הספר

בחרנו בחיים לגדול יחד מתוך הזוגיות שלנו וההורות המשותפת. מאז נפגשנו, לפני מספר דו ספרתי בשנים, אנו יחד במסע משותף. צועדים בדרך שהביאה אותנו לחיות חיים מלאים, בהם אנו מעזים להביא את מה שהכי מרגש אותנו לתת.

יניב קקון

יניב קקון

מומחה ללימוד וטיפול באמצעות טכניקות נשימה ככלי לעבודה רגשית וקלינית. עבודה עם מצבי לחץ, טראומה ופוסט טראומה בשיטת – SE (somatic Expirience) 

חן עין הבר

מנחה בכירה של התמקדות (certificated coordinator). מלמדת ומסמיכה בדרך זו. מלווה א.נשים בתהליכי חיים ומסייעת בריפוי מצבים פוסט טראומתיים

בדרכנו המשותפת והאישית אנו הולכים בעקבות נטיות הלב ומביאים לתוך העשייה שלנו דרכים ישירות ועמוקות להתבוננות ולהתפתחות.

במסע הרוחני שלנו בהודו, לפני הרבה שנים, גילינו דרך חייהם של הכפריים, במקומות מבודדים אליהם הגענו ובהם התגוררנו, כי החיים יכולים להיות מספקים כל כך הרבה עם כל כך מעט – ומכאן "פשטות". 

בדרך שבחרנו לנו ושאותה אנחנו מלמדים, אנו מבינים כי אפשר לגעת בדרכים פשוטות וישירות במצבים מורכבים. מתוך נוכחות אנו עוקבים אחר פעולות גופניות שמתרחשות בכאן ועכשיו: נשימה, תחושה, תנועה ספונטנית. הקשבה לתנועות האלו והנעה של אנרגיית החיים דרכן, מביאות למצבי תודעה ולמרחבי ריפוי אשר "שיח על" אינו יכול לייצר.

ב"פשטות" אנו מקשיבים לגוף ולמה שעולה ממנו בחוויה של הרגע הנוכחי. לוקחים נשימה – שאיפה ונשיפה. פעולה טבעית פשוטה שיש בה כל כך הרבה חכמה ומיסתורין, ומגלים בתוך עצמנו את מה שהיה זקוק למפגש כדי להתגלות.

כשיש הרבה גישות טיפוליות, הרבה תיאוריות, הרבה פרוטוקולים של עבודה והרבה טכניקות ושיטות, נוצר עומס על המערכת ועל ההבנה מה נכון ומה עובד, ואז עבורינו הכי נכון לחזור לאינסטינקט הבסיסי של הגוף – הנשימה, ודרכה לשוב "הביתה". כך מתוך השקט ותחושות הגוף אפשר להקשיב לעולם הפנימי שלנו ללא הסיפורים, הפרשנויות והדעות. כל כך פשוט…. אבל דורש תרגול.  

בית ספר "פשטות" קיים מעל לעשור והוא ממשיך להתהוות ולדייק אותנו בתנועת חיים קדימה.

ההכשרה המקצועית הטיפולית בפשטות היא של F.O.B.T  –   Focusing Oriented Breathwork Therapy עם מורים מקצועיים ומנוסים. 

בית הספר מארח גם מורים מחו"ל, ומייצר שיתופי פעולה ייחודיים. 

כיום ישנם כבר הרבה בוגרים שהפכו להיות חלק מ"קהילת פשטות", כי זהו בעצם הרבה מעבר למקום שלומדים בו. אנשים עוברים טרנספורמציות מרגשות ומשמעותיות בחייהם, עם הרבה תמיכה ותחושת שותפות, והקשרים שנוצרים ממשיכים להוות רשת תומכת.

בוגרי התכנית משתפים