חן עין - הבר

מנחה בכירה של התמקדות (certificated coordinator). מלמדת אנשים דרך זו, ומסמיכה בה מטעם המכון הבינלאומי בניו יורק. מייסדת ב- co את שיטת ה- Focusing Oriented Breathwork Therapy F.O.B.T

מטפלת ב- F.O.B.T עם א.נשים בתהליכי חיים שונים ובהתמודדויות עם פוסט טראומה ומצבי דחק.

הקימה יחד עם בן זוגה, יניב קקון, את בית הספר "פשטות",  בו הם מכשירים מטפלים ב- "F.O.B.T – תרפיה מבוססת נשימה והתמקדות" כבר מעל לעשור.

מורה מוסמכת ליוגה משנת 2005. עובדת עם הגוף ומאמינה ביכולות הריפוי שלו.

במהלך השנים גם עסקה בחינוך ובהוראה בבי"ס ותיכון דמוקרטי, שם שזרה וקידמה יוגה, מיינדפולנס והתמקדות עם התלמידים ועם הצוות.

בעלת תואר ראשון במתמטיקה ולימודי תואר שני בפילוסופיה.

לימדה ומלמדת במכללות שונות:

  • "מכללת רידמן תל אביב" – לימודי תרפיה בנשימה במסלול לפסיכותרפיה גופנית.
  • "מכללת רידמן חיפה"  – לימודי התמקדות במסלול ללימודי נטורפתיה.
  • "בי"ס לפסיכותרפיה מתקדמת של אמתי מגד"  – חלק מצוות ההקמה וגם ריכוז והוראה של לימודי ההתמקדות
    בבית הספר.
  • "נביעה האקדמ-יה העברית" – חלק מצוות ההקמה וגם לימדה יחד עם יניב קקון ודון שרי אזרחי לימודי נשימה.
  • "מכללת אורנים" – מרכזת ומלמדת לימודי מיינדפולנס והתמקדות ביחידה ללימודי חוץ .

אמא לשני אהובים.

ובעיקר, הולכת בדרכה במסע חייה…

לאורך השנים בן זוגי יניב ואני פיתחנו וטיפחנו את תכנית הלימודים של בית הספר "פשטות". כיום ישנו מסלול דו-שנתי עשיר עם לילמודי המשך, בו אנו ומורות נפלאות נוספות, מלמדים ומלווים את תלמידנו, שעם השנים הופכים להיות קולגות, חברים וחלק מקהילה יקרה ותומכת.

א.נשים שלומדים להכיר אותי, תמיד מופתעים לשמוע על פנים שונים של העשייה שלי לאורך השנים. לעתים נשמע להם שעשיתי שינויים גדולים בחיי. אף פעם לא הרגשתי ככה. אני רואה את דרך חיי כדרך אחת שבה אני צועדת, ובכל פעם נוספו אליה גוונים או כיוונים, שהגיעו בדיוק מתוך המקום שבו הייתי ומתוך כל מה שהוביל אותי להיות בו.

אני גם בת אדם מורכבת ומגוונת, ואני חושבת שלכן אני כל כך יכולה להכיל מורכבויות שמגיעות אלי לקליניקה, ומעריכה ואוהבת כל כך לעודד א.נשים להכיל ולהחזיק את ה"גם וגם".

אני מאמינה שנוכחות ערה וחומלת היא הדרך שלנו לחיות חיים יותר משוחררים ומיטיבים לנו ולסביבה. כל התרגולים, העשייה, הלימוד, האופן שבו אני חותרת להיות אמא, מורה, בת זוג, מטפלת, רוקדת, אישה נעה בעולם… הם עבור חיים מתוך נוכחות כזו. בכל רגע ורגע מחדש.