מפגשים עם חן

תרפיה מבוססת התמקדות וטיפול במצבים פוסט טראומטיים

במפגשים בקליניקה ניתן מרחב לכל מה שזקוק להתייחסות ולהקשבה. יחד אנו יוצרים קשר משמעותי ויוצאים למסע משותף, קצר או ארוך.

חרדות, טראומות (גם מיניות), דיכאונות, קושי בקבלת החלטות, פחד משינויים, כאבים, מחלות כרוניות, אתגרים במערכות יחסים… כל אלו מניעים א.נשים לבקש עזרה ולמצוא ריפוי. יש נקודה שבה מבינים שרק לדבר על… אינו מספיק כדי לייצר שינוי.

במפגשים איתי, מתוך יצירת מרחב בטוח, אנו מתייחסים לחוויה השלמה ולגוף השלם, כך שמתאפשרת העמקה לרמות שונות של הבעיה או העניין עמם מגיעים הא.נשים. באופן זה נוצרת גישה למידע שאגור בגוף ובמערכת העצבים.

ההזמנה להיות נוכחים ברגע באופן כזה, מאפשרת תנועה חדשה מיטיבה, שחרור ממקומות עצורים וריפוי עמוק של מקומות פצועים בתוכנו.

הא.נשים המגיעים אלי מקבלים כלים, אותם הם לוקחים לחייהם, גם כשהם יוצאים מהמרחב הטיפולי המשותף המקודש שאנו יוצרים יחד.

"נוכחות אנושית לפני הכל" – כך כותב ג'נדלין, אבי שיטת ההתמקדות. אני מאוד מתחברת לזה ומאמינה בזה, זה גם המסר שאני מעבירה לתלמידיי, וכך גם אני פוגשת א.נשים בקליניקה.

אני לא מעוניינת לטפל בא.נשים, אני מעוניינת לסייע להם לחיות חיים מלאים יותר ויצירתיים, להמעיט בשפיטה עצמית, ולפתח נוכחות שיש בה מרכז ואדמה המאפשרים להם להכיל מצבים מורכבים, מאתגרים וכואבים בחייהם, ולאפשר לריפוי של מקומות פצועים בתוכם להירפא, מתוך תבונה וחיבור לאנרגיית חיים.

בתרפיה מכוונת התמקדות אנחנו מתמקדים בכאן ועכשיו, כך שגם אם יש עיסוק בעבר, נתמקד באופן שבו הגוף נושא את הזיכרונות (המודעים והלא מודעים) וחי מתוכם.
במצבים טראומטיים ופוסט טראומטיים, במיוחד אנו עובדים לאט ובתשומת לב, תוך כדי יצירת עוגנים ומשאבים, וחיבור לחוויה הסומאטית (הגופנית).

הכלים העיקריים בהם אני נעזרת במפגש הטיפולי הם: