מפגשים עם יניב

תרפיה מבוססת נשימה והתמקדות להחלמה מחוויות טראומטיות שהגוף נושא.

כאשר נפגשים לסשן נשימות פרטני אופן הטיפול שונה היות וכל שימת הלב מוקדשת למטופל אחד בלבד. במפגש נרקם קשר אישי, ונוצרת סביבה בטוחה ליצירת תהליך צמיחה תוך התמקדות בנושא או הבעיה עימם מגיע/ה המטופל/ת.

"הבעיה" או הסיפור האישי מהווים את חומריי הגלם המושלמים לעבודת הצמיחה ולאו דווקא משהו שצריך לפתור.

הנשימה מבליטה ומשקפת בבירור את אשר עלה בשיח ובחקירה שקדמו לנשימה ומעצימה את תהליך החקירה על הנושא עליו עובד המטופל.

לרוב הנשימה חושפת רבדים עמוקים אשר לא עלו בשיח ויש בידה לעקוף את הפעילות השכלית המוקפת במנגנוני הגנה רבים. הנשימה לוקחת את המטופל לכיוון אחר ושונה לחלוטין מזה שעלה בשיח ופותחת רובד מפתיע, עמוק וחדש בטיפול, אשר ממנו אפשר להמשיך את השיח.

במפגש נשתמש במגוון כלים מגישות טיפול שונות: נשימה מבוססת התמקדות, F.O.B.T ,Holotropic Breath, ריברסינג, SE – Somatic Expirience, עבודת מגע ושחרור הטראומה מהגוף, עבודה ביו אנרגטית, התמקדות ומיינדפולנס בשדה הטיפולי, קונסטלציה והעמדות.

בשנותיי כמטפל גיליתי כמה נכונה הייתה מסקנתו של י. ג'נדלין ממציא ההתמקדות, והיא ש"אם יש משהו אחד שחשוב להצלחת טיפול הוא עד כמה המטופל יודע להיות מטופל טוב…." מה זה אומר?

מחקריו הרבים של ג'נדלין הראו שהצלחות טיפולים היו לאו דווקא תלויות מטפל או טכניקה, אלא במטופל עצמו.
כמו כן, השינויים הגדולים מתרחשים בין הטיפולים והמפגשים ב"מעבדה", הקרויה קליניקה. לכן במפגשים עימי המטופל לומד לסמוך על גופו, לומד להכיר אינטליגנציה אחרת המגיעה מהגוף. כשהוא רוכש זאת יותר ויותר ממפגש למפגש, זה כבר הופך לנכס שלו, והשינוי יכול להרחיק לכת ללא תלות במטפל.

 

להבדיל מגישות קונבנציונאליות בהן הכוח בידי המטפל (גם אם אינן טוענות כך הרי שבפועל זה מה שקורה), בגישתי ובעבודתי עם הגוף של המטופל, כל הידע טמון בו ואלו חומרי הגלם שלנו.
אין הרבה inputs מהמטפל אלא יצירת מרחב נוכח והכלה ועבודה עם מה שמתהווה ברגע ולא עם תאוריות ופרוטוקולים.

הכלים העיקריים בהם אני נעזר במפגש הטיפולי הם: